Důležité informace před startem Slezského maratonu

Zdravím účastníky SALOMON SLEZSKÉHO MARATONU 2017.
Dovolím si shrnout a připomenout základní pravidla, podmínky a nabídky.
1/ Každý musí mít min. 0,5l láhev/camelbag s vodou.
Doplnění je možné jen na občerstvovacích stancích. Tam také bude tato výbava kontrolovaná.  Nesplnění této výbavy vede k DISKVALIFIKACI!
První občerstvovací stanice bude po 16 km a tak zvažte, zda je pro Vás 0,5 l dost.

2/ Cizí pomoc je zakázaná a rovněž vede k DISKVALIFIKACI.
Stejně tak – odhození čehokoli do přírody vede k DISKVALIFIKACI.

3/ ČASOVÁ BRÁNA – KAMENITÝ OS, 36 KM  15:30 HOD. 
Kdo nestihne, může dolů na bus Doubrava – Dolní Lomná, dojet na zastávku Pod Akáty, odj. 16:12 hod. 
20 Kč na bus si vezměte raději s sebou!

4/ U prezentace platíte 200,- Kč vratnou zálohu na čip. Prosím o „drobné“.

5/ Triko FINISHER obdržíte po dokončení závodu při navracení čipu.

6/ Parkování je v centru obce, max. 300 m od startu. (centrum závodu: https://mapy.cz/s/1VaBq)

7/ V místě je obchod, restaurace (několik), cukrárna s místními specialitami. Další nabídku zajišťují partneři závodu – Museum Dolní Lomná, LIFEFOOD…

8/ Mezi partnery závodu máme MOST, organizaci podporující TIBET .
V BC bude stánek s tibetskými produkty….

9/ V současné době běží v obchodě SALOMON-RUN.CZ akce s TOP produkty pro B7 a další ultra podniky. Tato akce skončí den po Slezském maratonu!

10/ Úplné propozice a informace k závodu naleznete na webu www.slezskymaraton.cz

S pozdravem
Jan Weber

Úspěch Marka Causidise na MČR + Novinky k Slezskému maratonu

Máme pro Vás zajímavé zprávy ze světa horského běhu!

Marek Causidis Mistrem ČR v závodě Ultra SkyMarathon 

Náročný NEZMAR Ultra SkyMarathon s parametry 89 km / 5 230 m+ měl pro letošní rok statut Mistrovství ČR v Ultra Skymarathonu. Přestože se na startu v Bystřici se neobjevilo mnoho závodníků, nechyběla republiková špička a závod neměl jasného favorita. Ve skvělé formě se představil Marek Causidis (Salomon/Suunto), který nedal nikomu šanci a závod vyhrál. Druhé místo patřilo nestárnoucímu Stanislavu Najvertovi (Salomon/Suunto).

SALOMON SLEZSKÝ MARATON – NOVINKY

JUNIOR 15

 • u nového vloženého závodu Junior 15 došlo k změně propozic, do závodu na 15 km distanci se mohou registrovat všichni kluci a holky, kteří se narodili v letech 1997 až 2001
 • propozice: www.slezskymaraton.cz/propozice

ZÁVODNÍ TRIČKO JEN DO 31. 5. 2017

 • doslova hodiny zbývají do ukončení registrací, kdy účastníci získávají nárok na kvalitní finisherské triko SALOMON v hodnotě přesahující cenu registrace…
 • registrace: www.slezskymaraton.cz/registrace
 • ve stejném termínu také končí výrazná slevová akce pro registrované účastníky: www.slezskymaraton.cz/akce


SOUBOJ ELITY

 • vypadá to, že budeme v srpnu svědky skvělého souboje předních českých běžců a běžkyň a Slezský maraton se stane ve své kategorii možná nejlépe obsazeným letním závodem u nás
 • pohledem do startovní listiny se přesvědčte sami: www.slezskymaraton.cz/startovni-listina/

CENY Z TIBETU

 • díky spolupráci se sdružením MOST – ProTibet se může absolutní vítěz závodu těšit na originální zdobenou tibetskou misku
 • pro ostatní budou ceny s tématikou Tibetu v tombole, ve které budou ceny od všech partneru v celkové hodnotě přesahující 70 000 Kč!


(ilustrační foto, barva misky pro vítěze se může lišit)

Mnoho hezkých běžeckých zážitků přeje

Jan Weber
SALOMON-RUN

SSM 2017: Tričko jen k registraci do konce května!

Vše podstatné k závodu Salomon Slezský maraton 2017 je prezentováno na www.slezskymaraton.cz a tak mi dovolte připomenou a doplnit toto:

1/ Čas na přihlášku s nárokem na triko FINISHER je jen do 31. 5. 2017. Další přihlášení po tomto termínu NEMAJÍ NA TRIKO NÁROK.

2/ Tato akce má největší podporu SALOMON v ČR a tím se neomezuje jen na jeden den – 19. 8. 2017. Účastníci mohou čekat speciální nabídky v obchodě SALOMON-RUN a to jak v nabídce TOP PRO SM 2017, tak v akčních nabídkách určených jen pro účastníky Slezského maratonu .Tyto akce nejsou časově definovány a mohou se měnit kdykoliv v závislosti na dostupnosti.

TOP 5 PRO SM – http://www.salomon-run.cz/#top-5-pro-ssm2017
AKCE – http://salomon-run.cz/akce

Dodám, že trasa letošního Slezského maratonu byla připravena ve spolupráci s Honzou Zemaníkem a přilákala značnou část české elity, což slibuje velmi zajímavý zážitek. Účast potvrdil také Zdeněk Kříž.


Celý rozhovor se Zdeňkem Křížem najdete v časopise Svět outdooru 1/2017 (www.svetoutdooru.cz)

A tak – přijměte také Vy pozvání a SALOMON-RUN HAPPENING jehož součástí se SALOMON SLEZSKÝ MARATON . 

Hezké jaro přeje

Ing. Jan Weber

Jan Zemaník: Recenze nových Salomon XA Enduro

Jednou z letošních velkých novinek z dílny francouzské firmy Salomon je trailový model bot Salomon XA Enduro. Boty jsou sice z rodiny XA, kde patří například známé XA PRO 3D, ale za mě bych je na první pohled přirovnal spíše k modelu S-LAB Wings Softground nebo Sense Pro, kterým je svými vlastnostmi i konstrukcí hodně podobný. Endura jsou opatřeny ochranným návlekem, který chrání botu proti vniknutí nečistot při běhu mimo stezky. A právě pro pohyb v těžkém terénu a mimo stezky je tento model předurčen. Boty nemají žádnou voděodolnou membránou, tudíž jsou skvěle prodyšné.

007

Endura disponují všemi typickými technologiemi značky Salomon, na které jsme už zvyklí. Skvělý a osvědčený systém rychlošněrování Quicklace, kapsa na tkaničku v jazyku boty, technologie Sensifit a Endofit (dokonalé obepnutí nohy) navíc doplnil nezaměnitelný ochranný návlek. A právě to je to, co Endura nějakým způsobem odlišuje od ostatních trailových bot. Návlek je strečový, prodyšný, velice pohodlný a nikde netlačí a to i když má člověk nízkou kotníkovou ponožku. Malým a podstatným detailem jsou zepředu i zezadu návleku našité poutka, díky kterým boty snadněji obujete.

012

Vzorek není tak agresivní jako třeba u Speedcrossu, výstupky na podrážce jsou nižší, pevnější a dále od sebe, boty jsou proto docela dobře obratné i na tvrdším povrchu. Málokdy vyběhneme do terénu přímo ze dveří domova a chtě nechtě musíme absolvovat nějaký ten úsek třeba po asfaltu. Já odběhal pár testovacích kilometrů i na trailech kolem řeky Ostravice a Endura zvládly i svižnější čtyřminutové tempo. Nejlépe se však boty uplatnily v těžším terénu mezi kameny a kořeny, kde vynikly nejlíp všechny jejich přednosti, zejména speciální přilnavá podešev Premium Wet Traction Contagrip.

026

Endura najdou nejlepší uplatnění jako tréninková objemová bota do terénu. Při své váze 300g (8,5 UK) bych se  je však rozhodně nebál obout i na nějaký delší závod, za mě třeba na Beskydskou sedmičku, kde by určitě nebyly špatnou volbou. V bahnitém a měkkém terénu nebudou mít až tak dokonalý záběr jako třeba již zmiňované Speedcrossy, ale v lese na kamenech, kořenech a podobných terénech určitě nezklamou. Pro letošní sezónu se staly Endura mými tréninkovými boty do terénu číslo jedna!

http://salomon-run.cz/xa-enduro-blue-flame

17949781_1319103334851679_242447088_o

Lifefood v Salomon-run

Tyčinky Lifebar a Lifebar plus

Lifebar raw & bio energetické tyčinky jsou skvělým zdrojem zdravé energie pro každou příležitost. Tyčinky jsou ručně vyráběny z těch nejlepších tepelně nezpracovaných bio surovin při teplotě do 42 °C, díky čemuž si uchovávají maximum přirozených výživných látek.

Tyčinky Lifebar poskytují celou škálu důležitých látek, vitamínů a minerálů, které potřebujete pro dobrodružství každodenního života. Ať už je to na závodech, v horách nebo i v kanceláři.

V nabídce Lifefood je nyní 14 druhů tyčinek a na své si přijde opravdu každý. Níže uvádím seznam mých oblíbených příchutí, které jsem zkoušel jak v tréninku, tak i na delších závodech. Mé favority jsem vybal nejen proto, že mi hodně chutnají, ale jsou měkké a dají se i při vysoké zátěži pohodlně jíst.

1. Lifebar karobová s lískovými oříšky BIO RAW

Zcela nezaměnitelná! Neodolatelná tyčinka s karobem, který je oblíbenou bezkofeinovou alternativou čokolády se specifickou chutí. Tyčinka s čokoládovo-ovocným šmrncem s nádechem karamelu je oblíbená všemi milovníky originálních chutí.

2. LIfebar jablečná BIO RAW

Tato tyčinka obsahuje vysoký podíl jablečné vlákniny a je proto mimořádně dobře stravitelná. Ke slazení jsou použity výhradně datle, jejichž chuť báječně doplňuje skořice. Díky naklíčenému slunečnicovému semínku je doslova nadupaná enzymy.

3 Lifebar Plus brazilská s guaranou BIO RAW

Lifebar Plus brazilská s guaranou je tyčinka nadupaná energií. Obsahuje 80 mg kofeinu a speciální dávku mandlí a para ořechů, čímž se stává ideální alternativou k běžným chemickým energetickým nápojům.

4. Lifebar kokosová BIO RAW

Skvělá a lahodná chuť kokosu, tuhle tyčinku si zamiluje opravdu každý!

5. Lifebar Plus borůvková s quinoou BIO RAW

Čistá tyčinka z pohanky, quinoy, slunečnicového semínka a pořádné porce borůvek. Tak plná enzymů a živin!

Lifefood proteinové směsi

Jedním z nejdůležitějších aspektů správného sportovce je doplňování bílkovin a sacharidů po každé intenzivnější zátěži. Proteiny (bílkoviny) jsou základním stavebním kamenem všech organismů a v lidském těle tvoří základní část svalových tkání. Ať už se jedná o závod nebo těžký trénink, je potřeba doplnit bílkoviny pro regeneraci a správné fungování svalů. Jednoduše řečeno, pokud chceme, aby naše tělo podávalo dobré výkony a dobře fungovalo, musíme mu za to na oplátku něco dát. Pomůže nám to neztrácet svalovou hmotu a udržet v těle správnou rovnováhu.

Přibližně hodinu po výkonu je dobré dostat do sebe rychleji vstřebatelné živiny. Já mám vyzkoušeno, že je to ideální po 15-20 minutách, kdy se tělo trochu zklidní a je schopno něco přijmout. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit přírodní proteinové směsi od českého výrobce Lifefood. Všechny produkty jsou v BIO kvalitě a 100% RAW. Proteinové směsi mají nejlepší poměr aminokyselin dosažitelný v rámci rostlinných zdrojů a spolu s výjimečnými nutričními vlastnostmi pečlivě vybraných superfoods jsou Lifefood Raw proteinové směsi ideální variantou pro sportovce. Výhodou Raw proteinu je to, že do sebe necpeme nic umělého a díky šetrnému zpracování surovin do 42°C si produkty uchovávají všechny potřebné živiny a vitaminy.

Nejlepší a nejchutnější formou jak protein po zátěži použít je výroba nějakého ovocného smoothie. Já mám nejraději jednoduché banánové smoothie s Raw kakaovým proteinem se spirulinou, , kdy jeden až dva banány rozmixuji ve zhruba 300ml vody, přidám odměrku proteinu a dle chuti přisladím, třeba sirupem z agáve nebo jakonu. Samozřejmě můžeme prášek rozmíchat jen tak ve sklenici vody a přidat do něj třeba další Superfoods jako např. Maca nebo Lucuma,. nebo ho dosladit opět nějakým (nejlépe přírodním) sladidlem.

Ať už jste aktivním sportovcem nebo rekreačním, kvalitní proteinové směsi jsou vhodné jako doplněk stravy pro každého. Určitě doporučuji všem, kteří chtějí dopřát svému tělu vyvážené nutriční hodnoty pro lepší obranyschopnost organismu a kvalitnější regeneraci.

www.lifefood.cz

Jan Zemaník

Běžecké kempy – Salomon Slezský maraton

SALOMON SLEZSKÝ MARATON  sice proběhne až 19. srpna 2017, nicméně už nyní spustil lavinu aktivit, které z něj dělají půlroční událost, do které se můžete zapojit také Vy!

BĚŽECKÉ KEMPY SLEZSKÉHO MARATONU

Chcete prožít víkend s dalšími běžci a sportovci SALOMON-RUN, poznat části trasy Slezského maratonu, nahlédnout pod pokličku přípravy elitních skyrunnerů a společně si užít víkend na horách?
Připravili jsme dva běžecké víkendy, které jsou popsány níže. Reakce na FB byly velice kladné, většinou směřovaly k 2 dnům, jedné noci. Tento model je příznivý hlavně pro blízké okolí. Mým záměrem je ukázat krásu Beskyd také lidem z Aše a Trebišova a to je důvod pro celý víkend .
Jednodenní výběh máte přece pořád – a končí to prací, víkend je totální relax.
Navíc poslední kemp s Honzou Zemaníkem byl 2 noci – a bylo to akorát…

Místo konání: Dolní Lomná – SLEZSKÉ BESKYDY
Termíny: 7. – 9. 4. 2017
5. – 7. 5. 2017
Kapacita: max 25 účastníků
Program:
pátek – lehký výklus + večeře + sešlost
sobota – běh nahoru a dolů cca 30 – 40 km , večer – sešlost
neděle – lehké vyklusání a…
Cena: 1 400,- Kč / os / 2 noci / polopenze
Ubytování: http://www.novapolana.cz/,
Za podpory : SALOMON/SUUNTO týmu

Zajímá Vás více informací nebo se chcete rovnou přihlásit?
Pořadatel, informace, přihláškyIng, Jan Weber, SALOMON-RUN.CZ, tel. 608308388, info@salomon-run.cz

Přehled novinek v obchodě a eshopu Salomon-run

Vážení příznivci SALOMON-RUN, VIP a účastníci Slezského maratonu,

uvádím několik novinek a změn, kterými prochází můj malý krámek ve Frýdku-Místku a eshop:

1. nově zveřejňujeme VIP ceny u všech produktů
2. VIP ceny jsou a budou vždy hlavně u novinek a TOP + S-LAB produktů
3. ostatní produkty jsou většinou ve Výprodeji a zde je jsou ceny pro všechny stejné
4. nově se stává, že také v AKCI jsou dvě ceny, tj. také VIP cena.
Je to proto, že VIP mají vždy výhody. A s novinkami pro rok 2017 to bude pokračovat…
Podmínky pro VIP najdete zde: http://salomon-run.cz/vip
5. AKCE trvají nedefinovanou dobu a můžou být ukončeny kdykoli.
Ceny, vč. AKCE, platí vždy jen v DANÝ MOMENT.
6. Obecně platí, že cesta k nákupu za cenu v eshopu je jediná – objednávka (i s osobním odběrem).

Produkty

1. Několik měsíců se prodává značka VJ SPORT. Kdo tyto boty vyzkoušel, asi jiné minimalistické boty s hřeby nevezme.
Je dohoda s dovozcem na jediné ceně pro ČR, a tak platí, že toto „Subaru“ mají levněji jen VIP…
2. Od února je v prodeji několik velmi zajímavých nových modelů Salomon – http://salomon-run.cz/novinky

Salomon Slezský maraton 2017

1. Registrace běží. Opět připomínám, že registrovaní mají nárok na VIP ceny – www.slezskymaratoncz/registrace.
2. Další výhodné nabídky – „JEN PRO SM“ budou pokračovat
3. Přípravy běží také, jak organizační, tak věřím i vaše běžecké.
4. Změny jsou značné a vše najdete v propozicích.
5. Jedna, na kterou chci upozornit, je nový závod pro kluky a holky JUNIOR 15, startovné jen sníženo na 300 Kč
6 Již nyní se můžeme těšit a TOP sport – česká elita se sejde v Dolní Lomné.

Termínovka Salomon-run běžců pro rok 2017

Podívejte se, jaké závody mají letos v plánu běžci spříznění se Salomon-run.cz! Potkáte se na některých akcích?

JAN ZEMANÍK

02. 04. Bratislava Maraton
15. 04. Ještěd Skyrace – MČR ve SkyRace
28. 05. Zegama – Aizkorri (Španělsko)
06. 08. Mistrovství světa v horském maratonu (v případě nominace českým atletickým svazem)
19. 08. Salomon Slezský maraton
16. 09. Salomon Ring of Steall Skyrace (Skotsko)
07. 10. Mistrovství Evropy ve Skyrunningu (v případě nominace české skyruningové asociace)

MAREK CAUSIDIS

20.  01. LH24 – štafeta
04. 02. Lysacup 3in1
12. 03. Kobeřická dvacítka
02. 04. ČSOB Bratislava marathon
15. 04. Ještěd SkyRace MČR
06. 05. Perun SkyMarathon MČR
27. 05 Nezmar Ultra SkyMarathon MČR
09. 06. Scenic trail – Skyrunner world series 113 km / 7400 m
01. 07. Kraličák SkyRace
15. 07 Nizkotatranská stíhačka
19. 08. Salomon Slezský maraton
01. 09. Beskydská sedmička MČR
16. 09. Běh rodným krajem Emila Zátopka
07. 10. Ondřejnický půlmaraton
04. 11. Hornická desítka

VÍT OTEVŘEL

Zahraniční
19. 03. Vall Del Congost SkyMarathon, 42 km
24. 06. Lavaredo Cortina Trail, 48 km,
28. 07. Orobie Ultra Trail, 70 km
25. 08. Matterhorn Ultraks, 46 km
13. 10. Limone Extreme, 27 kmČeské
15. 04. Jested SkyRace
06. 05. Perun SkyMarathon
27. 05. Nezmar UltraSkyMarathon
01. 07. Kralical SkyRace
19. 08. Salomon Slezský maraton
17. 09. Jestedsky pulmaraton
07. 10. Ondrejnicky pulmaraton

TOMÁŠ LICHÝ

15. 04. Ještěd Skyrace MČR
20. 05. Nominace na ME v běhu do vrchu, Šerák
08. 07. 16th EA Mountain Running Championships (uphill), Kamnik (podle výsledku z nominace)
28. 07. Vertical Kilometer, La Massana, YSWC, ME
30. 07. SkyRace Comapedrosa, YSWC
19. 08. Salomon Slezský maraton
09. 09. Red Bull Dolomitenmann

 

AKADEMIE SALOMON 2017 PRO TRÉNINK NA ULTRAMARATONY

Výzva pro příští generaci ULTRAmaratonců!

Na běžeckých stezkách i na kopcích můžete vidět ultramaratonce, kteří vyrážejí vpřed, poháněni vášní a svými sny, inspirováni svými idoly či touhou strávit čas v přírodě. Mnozí z nich ani netuší, jak jsou talentovaní. Většina si neuvědomuje, že formují budoucnost tohoto sportu. Společnost Salomon má v úmyslu je najít…

Akademie Salomon pro trénink na ultramaratony bude organizována na 3 kontinentech:

 • Severní Amerika (USA)
 • Evropa (Francie) 
 • Asie–Oceánie (Čína)

Lidé ve věku 20 až 35 let pocházející z těchto kontinentů si budou moci podat přihlášku do výběru pro daný kontinent. Vybráno bude 8 žen a 8 mužů, kteří stráví týden svých snů tréninkem s legendami tohoto sportu. O své dojmy se podělí s odborníky v tomto sportovním odvětví a vývojáři výrobků značky Salomon.

Účastníci nadcházející akademie se mohou těšit na bezmeznou energii na stezkách i mimo ně, ale také na rady zkušených sportovců, jak tento sport zvládat fyzicky i psychicky. Zkrátka se poučit z jejich zkušeností.

„Chceme především sdílet naši vášeň pro tento sport. Na entuziasmu je nejlepší to, že je nakažlivý!“ říká Gregory Vollet, mezinárodní marketingový manažer sportovních výrobků.

„Akademie Salomon pro trénink na ultramaratony bude pro běžce skvělou příležitostí. Poté, co jsem v programu běžecké akademie Salomon pracoval s mládeží, se nyní velmi těším na tento nový projekt, který poskytne stejně skvělé zkušenosti ultramaratoncům. Bude to báječný program, který běžcům umožní běhat, trénovat a učit se spolu s ostatními nadšenci. Měl jsem to veliké štěstí, že jsem byl pozván na tento první program, abych se zde podělil o své znalosti a zkušenosti. Na práci s běžci se opravdu těším.“ Max King

Akademie Salomon pro trénink na ultramaratony se budou konat:

 • v březnu 2017 pro Severní Ameriku (Moab),
 • v dubnu pro Asii–Oceánii v Číně (Linhai),
 • v květnu pro Evropu ve Francii (Annecy).

Zaregistrovat se můžete od 4. ledna, a to na webových stránkách http://ultrarunningacademy.salomon.com/. Pro každou akademii vybereme šestnáct běžců. Nejlepší běžec a nejlepší běžkyně z každé akademie budou pozváni, aby se na konci června zúčastnili běhu Chamonix 80K ve Francii a poté na konci srpna transalpského běhu v Německu. A není vyloučeno, že pro ně později budou na základě jejich talentu a osobnostních kvalit připraveny další skvělé projekty.

Více informací o Akademii Salomon pro trénink na ultramaratony a o tom, jak se na ni přihlásit, naleznete na http://ultrarunningacademy.salomon.com/ a také osobně na prodejně Salomon-run!