Lifefood v Salomon-run

Tyčinky Lifebar a Lifebar plus

Lifebar raw & bio energetické tyčinky jsou skvělým zdrojem zdravé energie pro každou příležitost. Tyčinky jsou ručně vyráběny z těch nejlepších tepelně nezpracovaných bio surovin při teplotě do 42 °C, díky čemuž si uchovávají maximum přirozených výživných látek.

Tyčinky Lifebar poskytují celou škálu důležitých látek, vitamínů a minerálů, které potřebujete pro dobrodružství každodenního života. Ať už je to na závodech, v horách nebo i v kanceláři.

V nabídce Lifefood je nyní 14 druhů tyčinek a na své si přijde opravdu každý. Níže uvádím seznam mých oblíbených příchutí, které jsem zkoušel jak v tréninku, tak i na delších závodech. Mé favority jsem vybal nejen proto, že mi hodně chutnají, ale jsou měkké a dají se i při vysoké zátěži pohodlně jíst.

1. Lifebar karobová s lískovými oříšky BIO RAW

Zcela nezaměnitelná! Neodolatelná tyčinka s karobem, který je oblíbenou bezkofeinovou alternativou čokolády se specifickou chutí. Tyčinka s čokoládovo-ovocným šmrncem s nádechem karamelu je oblíbená všemi milovníky originálních chutí.

2. LIfebar jablečná BIO RAW

Tato tyčinka obsahuje vysoký podíl jablečné vlákniny a je proto mimořádně dobře stravitelná. Ke slazení jsou použity výhradně datle, jejichž chuť báječně doplňuje skořice. Díky naklíčenému slunečnicovému semínku je doslova nadupaná enzymy.

3 Lifebar Plus brazilská s guaranou BIO RAW

Lifebar Plus brazilská s guaranou je tyčinka nadupaná energií. Obsahuje 80 mg kofeinu a speciální dávku mandlí a para ořechů, čímž se stává ideální alternativou k běžným chemickým energetickým nápojům.

4. Lifebar kokosová BIO RAW

Skvělá a lahodná chuť kokosu, tuhle tyčinku si zamiluje opravdu každý!

5. Lifebar Plus borůvková s quinoou BIO RAW

Čistá tyčinka z pohanky, quinoy, slunečnicového semínka a pořádné porce borůvek. Tak plná enzymů a živin!

Lifefood proteinové směsi

Jedním z nejdůležitějších aspektů správného sportovce je doplňování bílkovin a sacharidů po každé intenzivnější zátěži. Proteiny (bílkoviny) jsou základním stavebním kamenem všech organismů a v lidském těle tvoří základní část svalových tkání. Ať už se jedná o závod nebo těžký trénink, je potřeba doplnit bílkoviny pro regeneraci a správné fungování svalů. Jednoduše řečeno, pokud chceme, aby naše tělo podávalo dobré výkony a dobře fungovalo, musíme mu za to na oplátku něco dát. Pomůže nám to neztrácet svalovou hmotu a udržet v těle správnou rovnováhu.

Přibližně hodinu po výkonu je dobré dostat do sebe rychleji vstřebatelné živiny. Já mám vyzkoušeno, že je to ideální po 15-20 minutách, kdy se tělo trochu zklidní a je schopno něco přijmout. Z vlastní zkušenosti mohu doporučit přírodní proteinové směsi od českého výrobce Lifefood. Všechny produkty jsou v BIO kvalitě a 100% RAW. Proteinové směsi mají nejlepší poměr aminokyselin dosažitelný v rámci rostlinných zdrojů a spolu s výjimečnými nutričními vlastnostmi pečlivě vybraných superfoods jsou Lifefood Raw proteinové směsi ideální variantou pro sportovce. Výhodou Raw proteinu je to, že do sebe necpeme nic umělého a díky šetrnému zpracování surovin do 42°C si produkty uchovávají všechny potřebné živiny a vitaminy.

Nejlepší a nejchutnější formou jak protein po zátěži použít je výroba nějakého ovocného smoothie. Já mám nejraději jednoduché banánové smoothie s Raw kakaovým proteinem se spirulinou, , kdy jeden až dva banány rozmixuji ve zhruba 300ml vody, přidám odměrku proteinu a dle chuti přisladím, třeba sirupem z agáve nebo jakonu. Samozřejmě můžeme prášek rozmíchat jen tak ve sklenici vody a přidat do něj třeba další Superfoods jako např. Maca nebo Lucuma,. nebo ho dosladit opět nějakým (nejlépe přírodním) sladidlem.

Ať už jste aktivním sportovcem nebo rekreačním, kvalitní proteinové směsi jsou vhodné jako doplněk stravy pro každého. Určitě doporučuji všem, kteří chtějí dopřát svému tělu vyvážené nutriční hodnoty pro lepší obranyschopnost organismu a kvalitnější regeneraci.

www.lifefood.cz

Jan Zemaník