O nás

SALOMON-RUN v roce 2020 slavil 15 let!

Z garáže, kde jsem před cca 13 lety začal nabízet produkty SALOMON pro extrémní závody, jsem nyní díky zájmu ČAES, Libora Uhra, Tomáše Petrečka, Marka Navrátila a později Honzy Zemaníka a hlavně díky zákazníkům, došel ke skutečné běžecké speciálce zaměřené na trailrunning, skyrunning a nově i orientační běh. Nabízí osvědčené produkty značek Salomon, VJ Sport a další.

Po mnoho let SALOMON-RUN úzce spolupracuje s předními českými skyrunnery, hlavně s Honzou Zemaníkem. Zároveň má uzavřené partnerství s Českou skyrunningovou asociací.

Ať už je pro Vás běh vášní, relaxaci po prací nebo míříte až na nejvyšší mety, vždy si u mě vyberete!

Jan Weber

... toto vše platilo do roku 2021 ...

SALOMON-RUN.CZ k 1.2. 2022 MĚNÍ VLASTNÍKA.

MOTIVEM NENÍ ZTRÁTA DŮVĚRY V PRODUKTY ani NEÚSPĚCH, NEZÁJEM.
Vždy jsem ale říkal: "Budu se tím bavit tak dlouho, pokud Vladimír Mišík bude zpívat - a ..... !" Já slovo dodržuji. 

DO KONCE ROKU PROBÍHÁ DOPRODEJ za VELMI AKTRAKTIVNÍ CENY.

Chci poděkovat za Váš zájem a přízeň!!!

Věřím, že lidé, kteří budou od r. 2022 místo mne se SALOMON-RUN.CZ pokračovat Vás uspokojí. 
Vím, že na to mají a SALOMON-RUN.CZ dále rozvinou!

Jan Weber

=====================================================================

Salomon-run.cz od roku 2022

Prodejnu Salomon-run.cz známe dlouhá léta, stejně jako každý z Beskyd, kdo trochu běhá. Proto jsme už od roku 2018 vedli s Honzou Weberem diskuse o tom, že bychom na jeho práci jednou rádi navázali. A ten čas právě přišel.

Jak chceme se Salomon-run.cz pokračovat?

Stále to bude běžecká speciálka, vedená lidmi, kteří žijí běháním v přírodě. Salomon bude nadále tvořit základ nabídky, kterou doplníme o pečlivě vybrané produkty značek ALTRA, VJ, CEP a dalších.

Budeme podporovat místní běžecké talenty. A hned v roce 2022 plánujeme několik společných výběhů, tréninků nebo třeba nekomerčních zájezdů na zahraniční běžecké závody.

Vzhledem k celosvětové strategii značky Salomon, musíme název změnit na S-RUN.cz.

Závazky Salomon-run.cz, včetně slevových kupónů, přebíráme.

David Gladiš, Dan Matejovič a Pavel Kundrát
(kdo jsme a co jsme už naběhali najdete níže:) )

Dan Matejovič

Od února 2022 se můžeme potkat každý den v prodejně S-RUNu ve Frýdku-Místku, kde se Vám budu snažit poradit s výběrem vhodné obuvi a vybavení, převážně pro pohyb v horách. Všeobecně jsem sportovně založený, ale již před lety to vyhrál běh, kterému se rok od roku věnuji více. Ačkoliv jsou tací, kteří mě považují za výkonnostního běžce, osobně se stále považuji spíše za běžeckého nadšence, který rád maká, ale taky si rád užívá přírody okolo. Takže se snažím co nejvíce vyrážet do přírody a do hor.

Mám za sebou již několik účastí na LysaCupech, LHUTu, Hruboskalském půlmaratonu, Zapomenutých horách (tam i ultra trasu), Perunu. V době, kdy jsem ještě tolik neběhal jsme s přáteli šli i B7. Jelikož běhám všude, mám za sebou i dostatek silničních závodů, 5ky, 10ky i půlmaraton. Okusil jsem i štafetové závody VltavaRun a LabeRun, kdy se nám povedlo na Labe i jeden rok vyhrát.

Kdo bude chtít, může mě pod mým jménem najít na aplikaci strava nebo Garminu.


David Gladiš

V mládí jsem běhal 1500 m za Slezan Frýdek-Místek a orienťák za Třinec. V dalších 20 letech jsem odběhal spoustu malých i velkých závodů, největší radost mi ale dělá nezávodní dlouhý běh, nejlépe v nějakých specifických podmínkách. Protože rád cestuji, často se snažím běhat na nejrůznějších místech světa. Nejkrásnější běhy jsem zažil při přeběhu jedné malé poušťě v Ománu a v neznámých pouštních oblastech Saúdské Arábie. O to více si pak užívám zelené mechové lesní pěšinky doma.V S-run.cz se budu věnovat výběru zboží do prodejny a podpoře běžeckých talentů. Kromě jiného jsem založil a provozuji časopis Svět běhu a www.SvetBehu.cz a závody jako Krosový pohár a Třeboňský maraton.

 

Pavel Kundrát

„Úplně největší borec běžec na světě“ - to jsem si vždycky o sobě naivně myslel těch pár vteřin, když okolnosti, tělo, mozek, příroda a osud chtěli a dostali mě někdy na bednu, na ten nejvyšší stupínek. Samozřejmě tehdy jsem tyto úspěchy přikládal pouze svému tréningu, rozumu, stravě a hlavně neskutečnému odhodlání a dlouhodobé píli. Nic z toho ovšem ve skutečnosti nebylo a tak nemělo ani drobek vlivu na mé výkony. Punkový amatérismus se opravdu mezi ty všechny superběžce nehodil. Ale ono to nějak záhadně tehdy fungovalo. Všechno bylo povětšinou opravdu asi dílem nepojmenovatelné energie mezi nebem a zemí.

Proto jsem to během posledních pár let trošku přetočil a zkouším se všemu tehdy nepoznanému přijít na kloub tak, aby to vše nějak dávalo smysl. Ať už je to samotný smysl běhu, vybavení, myšlenkové pochody, strava nebo fungování samotného těla. A ono to snad už nyní nějak začíná vše zapadat do sebe. Nemá smysl si říkat:“Jooo tenkrát kdybych věděl?“. Slovo „zkušenost“ je odvozeno od slova „zkoušet“ a proto si dávám za úkol co nejvíce našeho zboží odzkoušet nejen za běžných běžeckých podmínek, ale i těch neobvyklých. A to od hlavy až k patě..od čelovky až po ponožky.